SAĞLIK TEKSTİL GIDA YATIRIM A.Ş. MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, İnternet sitesinde  nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünlerin  satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ
Ünvan: SAĞLIK TEKSTİL GIDA YATIRIMI A.Ş. (Bundan sonra Yakatarla olarak anılacaktır)
Adres: Karayolları Mh. 650 sokak no: 12 Gaziosmanpaşa,İSTANBUL
Telefon: 0212 535 77 69
Faks: 0212 535 77 51
Email: mail@yakatarla.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.yakatarla.com alışveriş sitesine üye olan kişi.
Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Yakatarla’dan  kredi kartı (Visa, Mastercard) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Kredi kartı ile sipariş verildiğinde; kartın bağlı olduğu banka ile yakatarla.com sistemi otomatik olarak bağlantı kurar. Kredi kart bilgileri yakatarla.com sitesinde kayıtlı tutulmamaktadır. Bilgiler 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme ile onaylanmak üzere bankaya ulaşır. Kredi kart bilgileri yakatarla.com.com web sitesinde kayıtlı tutulmadığından, bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülmesi ve ele geçirmesi mümkün değildir.

4.3-Üç iş günü içinde hesaba yansımayan banka havalesi ile yapılan siparişleri geçersiz sayılır.

4.4- Yakatarla.com'da satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatlarına, o ürün için geçerli olan resmi oranda KDV dahildir.Kargo ücretleri alıcıya aittir.

4.5 -Tüketici satın aldığı ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içinde iade edebilir. İade edilen ürünlerin, orijinal ambalajı zarar görmemiş / açılmamış olması gerekir. Orijinal ambalajı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Üründe ve ambalajda açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılma ve benzeri durumlarda ve ürünün tüketiciye teslim edildiği hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve ürün bedeli iade edilmez. Ürün iadesi için  (212) 535 77 69 numaralı telefondan Yakatarla.com'u arayarak bilgi verilmelidir. Ürünü iade edilirken, faturası ile birlikte geri gönderilmesi gerekir. İade durumunda kargo bedeli ürünü satın alan tarafından karşılanır.

4.6 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi yada tüketicinin birinci derece yakınına yapılır.
4.7-  Paket teslim alınırken kontrol edildiğinde, hasar olduğu görülürse, paket kabul edilmeyip kargo görevlisine tutanak tutturulur. Tutanak (212) 535 77 51 numaralı faks numarasından Yakatarla'ya  gönderilir. Yakatarla kargo firması ile görüşerek, paketin hasarsız olarak tüketiciye tekrar gönderilmesini sağlar.
4.8- Yakatarla mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve İade edilen ürünlerin, orijinal ambalajı zarar görmemiş / açılmamış olması gerekir. Orijinal ambalajı zarar görmüş ve açılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün Yakatarla'ya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

DİĞER HUSUSLAR:
Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

e-posta :
şifre :
beni hatırla :
X
Giriş başarısız!